^_^
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

^_^

rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Redecorare :D

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeMar Mai 10, 2011 7:14 am

A trântit ușa și a privit în jur apoi a dat din picioare copilăros, nemulțumit.
Nu, nu, nu... nu e cum a vrut. a spus și s-a dus la fereastră, A tras de draperii, sfâșiindu-le . L-ea făcut fâșii de material, apoi a deschis fereastra. A deschis ușa camerei și a zâmbit.
Tot nu e cum a vrut. A spus și a dărâmat ușa. Din cauza asta, o bufnitură puternică se auzi.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeMar Mai 10, 2011 8:31 am

Shiki se plimba pe hol plictisit, cascand si frecandu-se in cap. Trecand prin fata usii, care nu mai arata ca o usa normala, ramase cu gura cascata.
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeMier Mai 11, 2011 3:42 am

L-a văzut pe băiatul mirat și i-a zâmbit.
Bună. a spus copilăros și a împins ușa dărâmată cu piciorul, parcă dorind să o ascundă. Scuze de zgomote, renovam. a chicotit și s-a uitat în cameră. Dexy, încântat.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeMier Mai 11, 2011 8:33 am

-Mai nou asa arata o camera dupa redecorare? Si eu care voiam sa te invit pe la mine...mai bine ramane asa. Shiki, sper ca nu imi cade ceva in cap daca intru.
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeMier Mai 11, 2011 10:05 am

Neee....oricum dacă e ceva să cadă, te apăr eu. a spus chicotind, copilăros şi şi s-a dat din drum, făcându-i semn să intre. Chiar dacă draperiile erau sfâșiate şi aruncate, câteva rupte pe ici-colo, putea spune că nu e aşa dezordine.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 4:15 am

Intra cu o oarecare teama sa nu se trezeasca cu ceva in cap.
-Nu e chiar asa de rau, cateva retusuri si va arata ca ca sa cum ai fi tinut aici un leu.
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 4:46 am

Hm..chiar ţin aici..dar un dragon, nu un leu. a spus copilăros şi ş-a uitat la tavan
Te servesc cu un suc, ceva? a întrebat şi şi-a întors privirea către Shiki.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 5:03 am

-Nu esti cam mic pentru un animal asa de mare? A...m-am prins, e unul de plus. Un pahar de sange proaspat, daca ai din intamplare. Daca nu, e bun si un vin rosu.
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 6:16 am

Nu am niciun animal de pluş,eu sunt un dragon. a spus şi a chicotit. A dat din cap afirmativ şi s-a dus la bucătărie. A luat un cuţit şi şi-a tăiat încheietura. Acum se bucura că se poate reface repede.
A pus într-un pahar apoi şi-a legat rana cu un bandaj pe care-l avea prin sertare. A privit sângele şi s-a întors la Shiki.
Uite. i l-a dat şi şi-a strâns bandajul.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 6:21 am

Ramase din nou cu gura cascada, privindu-i mana.
-Eu glumeam, nu m-am gandit ca te taie capul sa faci asa ceva. Dar daca te-ai straduit atata, poate il incerc.
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 6:31 am

Nu e nimic... vreau doar să-mi mulţumesc musafirul. a spus zâmbind apoi a desfăcut bandajul. Rana se vindeca, încet dar se vindeca.
Şi dacă nu încerci, mă supăr. a spus copilăros făcând o faţă de căţel plouat.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 6:37 am

- Voi incerca, inainte sa te tai din nou Duse paharul la buze, luand o inghititura. Mananci cumva numai dulciuri? E prea dulce, nu am mai intalnit gustul asta pana acum.
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 6:43 am

Hm... da, dar rar...poate e din cauza că nu sunt om. A zâmbit şi l-a privit uimit. Uaa.. nu am mai văzut un vampir până acum. a chicotit şi a privit tavanul.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 6:47 am

-Nu sunt vampir...arat ca un vampir? N-am colti, spuse acesta, cascand gura pentru a-i arata. Glumeam, dar daca tot ai facut-o, nu te-am refuzat. Sau poate sunt? Nu-mi amitnesc...
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 6:51 am

Eee...hai nu mai spune... a zis râzând şi a făcut o piruetă să vadă cum arată camera.
Atunci ce eşti?Eu unul ştiam că numai vampirilor le place sângele.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 6:55 am

- Mos Craciun, din cauza asta imi place rosul, adica sangele si vinul rosu. Ai fost cuminte anul asta? Ii ciufuli parul, apoi mai lua o inghititura. M-as putea obisnui cu asta
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 7:01 am

Da, Moşule...adică, sincer...era să-mi pap antrenorul. a spus şi a privit paharul, apoi încheietura. Mâna era total vindecată de parcă nu se întâmplase nimic.
Dacă mai doreşti...zi-mi.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 7:04 am

- Aualeu, sper ca nu ai de gand sa ma mananci si pe mine. Termina lichidul, apoi lasa paharul pe masa, care ramasese intreaga. Imi ajunge, oricum nu are prea mult farmec daca este in pahar
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 7:08 am

A chicotit şi a dat din cap negativ. A zâmbit când l-a auzit.
Hm. atunci ai dori.... aşa?
a spus şi s-a apropiat puţin de el şi a lăsat capul într-o parte apoi şi-a pus mâna pe gât.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 7:14 am

- Acum am baut detul, imi ajunge. Dar cand nu voi avea victime, voi veni la tine. Pana atunic stai linistit. Oricum, esti cam mic si poate intru la coruptie de minori.


Ultima editare efectuata de catre Shiki in Joi Mai 12, 2011 7:16 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 7:16 am

Am douăzeci! a spus revoltat şi copilăros , privindu-l, insistent. Nu înţeleg... de ce nu mă crede nimeni? a sus tare, dar mai mult pentru el. A oftat şi apoi a zâmbit.Ei..până la urmă..nu mai contează...
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 7:19 am

-Spre deosebire de mine tot esti mic. Isi dadu la o parte o suvita de par care il deranja, apoi incepu din nou sa-l tachineze. Deci, cum e vremea pe jos? Sus e foarte bine.
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 7:22 am

Da ..dar tu, Vampiraş, cine ştie de câţi ani eşti pe pământ.. a spus privindu-l bosumflat. S-a apropiat de ei şi i-a pus degetul arătător pe buze.
Şi cum se face că nu ai colţi? a întrebat zâmbind inocent.
Sus In jos
Shiki

Shiki


Mesaje : 88
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 7:29 am

-M-am dus la fierar sa mi-i pileze si gata. Mare smecherie. Ii apuca mana si il trase catre el. Si cum se face ca tu ai 20 de ani, daca arati ca un pusti de 14-15 ani? Ai intrat la apa?
Sus In jos
Dexy

Dexy


Mesaje : 58
Data de înscriere : 10/05/2011

Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 8:01 am

Mama mi-a zis că e o treabă de-a dragonilor. a spus chicotind şi a întors capul pentru aşi ascunde obrajii roşii. Dar cine ştie..probabil oi fi intrat şi la apă. a spus şi l-a privit puţin apoi şi-a întors din nou capul spre podea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Redecorare :D Empty
MesajSubiect: Re: Redecorare :D   Redecorare :D Icon_minitime

Sus In jos
 
Redecorare :D
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^ :: Homes :: Camere-
Mergi direct la: